Slider
Slider

W Grupie UNI-LEX obowiązki Głównej Księgowej/Głównego Księgowego to:

  • prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych Spółek, w tym prowadzenie wszystkich wymaganych przepisami ewidencji księgowych (księgi główne, księgi pomocnicze),
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych,
  • ustalanie planu rocznej amortyzacji oraz rozliczanie miesięcznych odpisów amortyzacyjnych,
  • analiza, weryfikacja i uzgadnianie zapisów na kontach księgowych,
  • regularna weryfikacja dokumentów pod kątem merytorycznym i podatkowym,
  • prowadzenie ewidencji podatku od towarów i usług (VAT),
  • sporządzanie i podpisywanie deklaracji podatkowych CIT, VAT, PCC i plików JPK,
  • sporządzanie miesięcznych oraz rocznych raportów i zestawień na potrzeby Zarządów Spółek
  • sporządzanie raportów do GUS i NBP,
  • rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych oraz eksportu, importu towarów i usług, a także prowadzenie właściwych rejestrów VAT w tym zakresie, sporządzanie miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT UE, rozliczanie podatkowe dokumentów celnych,
  • zamykanie ksiąg,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych oraz bilansów okresowych (roczne rozliczenie podatku, sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych oraz pełnych sprawozdań finansowych do US i KRS),
  • kontakt z klientami: bezpośredni w siedzibie Grupy UNI-LEX lub podczas wyjazdu do siedziby klienta oraz on-line,
  • zarządzanie pracą zespołu oraz wsparcie merytoryczne jego członków,
  • reprezentacja przed urzędami.

W Grupie UNI-LEX od Głównej Księgowej/Głównego Księgowego oczekujemy:

  • minimum 5-letniego doświadczenia w pracy na stanowisku Głównej Księgowej/ Głównego Księgowego,
  • wykształcenia kierunkowego (mile widziane wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse/rachunkowość itp.; i/lub kursy w SKWP),
  • śledzenia i analizy zmian w przepisach podatkowych,
  • doświadczenia w systemie Symfonia (mile widziana znajomość programu Commarch Optima),
  • usprawniania procesów w zakresie technologii (dodatkowym atutem będzie znajomość SALDEO)
  • umiejętności przekazywania wiedzy, delegowania zadań oraz motywowania zespołu,
  • umiejętności interpersonalnych w zakresie komunikacji,
  • gotowości do wyjazdów służbowych do kluczowych klientów.

Podejmując pracę w Grupie UNI-LEX Główna Księgowa/Główny Księgowy może oczekiwać:

  • przyjaznego procesu wdrożenia,
  • pracy w firmie gdzie jakość usług jest priorytetem,
  • ścisłej współpracy z przełożonym oraz jego wsparcia,
  • w przypadku konieczności znalezienia rozwiązania, wsparcia doradców podatkowych, biegłego rewidenta, prawników oraz pozostałych księgowych,
  • stabilnego zatrudnienie (umowa o pracę lub B2B),
  • atrakcyjnego wynagrodzenia uzależnionego od doświadczenia i kompetencji oraz formy współpracy,
  • w szczególnych przypadkach, możliwości korzystania ze służbowego samochodu.

Jeśli stawiasz na rozwój I chcesz współpracować z ludźmi z pasją – skontaktuj się z nami!

Jeśli stawiasz na rozwój i chcesz współpracować z ludźmi z pasją – skontaktuj się z nami!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia2  016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu  takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Z chęcią poznamy Ciebie
i Twoją firmę

„Właśnie takiego wsparcia potrzebowałem” – to najczęściej powtarzane zdanie wśród naszych nowych klientów.
Przekonaj się, czy dotyczy ono również Ciebie? Będzie nam miło móc odpowiedzieć na Twój email lub odebrać telefon.
Możesz też umówić się z nami na niezobowiązujące spotkanie.

Kontakt

ul. Żeromskiego 46 lok. 2, 4 90-626 Łódź
tel. +48 508 654 419
biuro@unilexgrupa.pl