Slider
Slider

Od 1 stycznia 2021 r. spółki komandytowe będą objęte obowiązkowym podatkiem CIT. W praktyce będzie to oznaczać podwójne opodatkowanie dochodów uzyskanych z działalności, tj. podatkiem PIT na poziomie wspólników i podatkiem CIT na poziome spółki. Co prawda, prace rządu w tej sprawie jeszcze trwają, ale wiele wskazuje na to, że sprawa jest raczej przesądzona. Dla wielu właścicieli takich spółek oznacza to dodatkowe obciążenie finansowe i jednocześnie dodatkowe formalności.

Jednym z rozwiązań, jakie są proponowane, jest przekształcenie spółki komandytowej w jawną. Zdaniem naszych ekspertów, to optymalny wariant zmiany struktury prawnej i księgowej firmy.

Podejmując taki krok musimy się liczyć z koniecznością poniesienia kosztów notarialnych i sądowych. Przede wszystkim jednak pod uwagę należy wziąć czas, który jest potrzebny na dokonanie stosownych formalności oraz ich uprawomocnienie. Zazwyczaj proces ten zajmuje od 6 tygodni do 2 miesięcy.

▶️ Co to oznacza? Mamy połowę października, a zatem, jeśli chcesz przeprowadzić restrukturyzację spółki, to najwyższa już pora zabrać się ten proces.


W kwestiach prawnych i księgowych polecamy zaufanego partnera, który na firmę klienta spojrzy jako na całokształt.

▶️ Masz pilne pytania związane ze swoją spółką?

Napisz do naszych ekspertów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Zadzwoń i umów się na spotkanie

Zajmiemy się Twoją spółką tak, jak zasługuje na to każdy solidny biznes.

 
 
 
 
 

Z chęcią poznamy Ciebie
i Twoją firmę


„Właśnie takiego wsparcia potrzebowałem” – to najczęściej powtarzane zdanie wśród naszych nowych klientów.
Przekonaj się, czy dotyczy ono również Ciebie? Będzie nam miło móc odpowiedzieć na Twój email lub odebrać telefon.
Możesz też umówić się z nami na niezobowiązujące spotkanie.